Pharaon

Pharaon

Autor Henri “Pym” Molliné, Sylvain “Sylas” Lasjuilliarias 
Grafika Christine Alcouffe 
Vydavatel (rok) Catch Up Games a další (2019) 
Počet hráčů 1–5 
Délka 30–75 min 
Žánr a mechanika Starověký Egypt; Umisťování dělníků, modulární plán 
Lokalizace hry Bez lokalizace, původní verze 
Garant pravidel 4P Pavel Ranocha 

 

Pravidla pro Čtyřpohár

 

A. Výklady nejasných nebo opomíjených pravidel

Žolíkové žetony stříbra není možné "jen tak" vyměnit za jiný základní žeton suroviny, pouze při placení za vstup nebo akci je možné jej použít místo libovolné suroviny. Stejně tak žetony obětí znázorňující surovinu není možné vyměnit za žeton suroviny.

Šlechtic bodující zbylé žetony základních surovin (č. 19 - Tutor) neboduje žetony stříbra, žetony obětí se surovinami však ano, jak je napsáno v pravidlech (str. 11).

B. Změny a doplnění pravidel

Hraje se podle anglické verze pravidel (pokud by došlo k nekonzistencím s jinými verzemi, o žádných ale nevíme), dáváme k dispozici zde.

Hrajeme s variantou výběru ze dvou šlechticů (tedy standard pro ne-první hru), tito dva šlechtici pro jednotlivé pozice se budou losovat centrálně, vše ostatní se losuje u stolu.

POZOR - změna pro turnaj: Při závěrečném bodování nemůže přinést žádný jeden šlechtic více než 20 bodů. Pokud by tomu tak bylo, přinese 20 bodů (čili zastropování).

C. Vaše otázky ke hře

Karty, které jsou na použití jednou za kolo, můžu použít a u toho pasnout? Případně zda když ji koupím, můžu hned použít?

Ano a ano. Pasování je jeden z možných tahů a karta funguje ihned po zakoupení.

 

 

Pokud budete mít jakékoli další dotazy, pište je prosím na fórum.