Maracaibo

Maracaibo

Autor Alexander Pfister
Grafika Fiore GmbH, Aline Kirrmann, Andreas Resch 
Vydavatel (rok) Capstone Games, Games's Up a další (2019)
Počet hráčů 1–4 
Délka 30–120 min 
Žánr a mechanika Zámořské objevy a obchod; Pohyb po síti, management karet 
Lokalizace hry Bez lokalizace, původní verze
Garant pravidel 4P Ondra Demel 

 

Pravidla pro Čtyřpohár

 Hrajeme střední variantu hry (karta 76).

A. Výklady nejasných nebo opomíjených pravidel 

Hrajeme střední variantu hry (karta 76). Karty C (90-99) jsou tedy přimíchány ke kartám A při setupu hry.

Hráči vybírají kartu kariery (career card) spolu s výběrem karet.

Hráči mohou mít vícekrát stejnou kartu.

Je povoleno lízat střídavě z vrchu balíčku a z otevřených karet, a to postupně kartu po kartě.

Otevřené karty se doplňují do čtyř  až po nalízání všech karet (tj. na konci fáze C tahu).

Příjmy ze zakoupených karet, které jsou podmíněny žetonem synergie (synergy token), může získat hráč i dodatečně po získání příslušného žetonu.

Hráč na polích 21, 21a a 22 jako hlavní akci pouze získává příslušný počet vítězných bodů. Hráč může hrát libovolný počet volných akcí (free actions).

Není povoleno hrát volné akce v průběhu průběžného skórování. Je povoleno plnit úkoly z karty kariery během závěrečného skórování (viz pravidla 3. edice).

Karta katedrály (prestižní budova) dává dvojnásobek VB za pozici na peněžním příjmu. Kromě toho hráč získává VB na pozici příjmů standardně v části příjmů jako všichni ostatní.

Na jednom políčku může být víc než jeden úkol (quest). Hráč jako hlavní akci může splnit pouze jeden z nich.

Během boje smí hráč zahrát každou bojovou akci nejvýše jednou. Může však zahrát více různých bojových akcí. Jestliže má bojová akce dvě formy, musí si hráč vybrat jednu z nich.

Kostky vlivu národů mohou dojít. V tom případě nelze za tyto národy hrát bojové akce  umistǔjící kostky na plán (stále je možné získávat vliv).
 
 Během jednoho tahu lze bojovat pouze za jeden národ.

Mimo akce boj je možné měnit figurky na body boje pouze pomocí karty Martyr. Karty placené bojovými body není tedy standardně (bez karty Martyr) možné kupovat s pomocí figurek.

 Asistenti se z hrací plochy neodstraňují.
 
 Hráč nezíská v tomto kole 2 VB za umístění asistenta za svoji loď (z titulu toho, že příslušného asistenta v tomto kole nevyužil).
 
 Pokud hráč má na jednom políčku více asistentů, může ve svém tahu využít schopnosti nejvýše jednoho z nich (pravidlo jedné hlavní akce), za zbylé dostává pouze 2VB za jejich nevyužití.
 
 Hráč získáva 2VB za nezahrání asistenta, i když jede po jiné trase než na které je asistent (např cesta přes políčko 13 a asistent na políčku 16) - viz FAQ.
 
 Při zahrání karty Glorious conquest hráč získá posuny na stupnici vlivu pouze v případě, že umístí kostičku národa do prázdné vesnice. Pokud žádná vesnice není prázdná, nelze tuto výhodu získat.
 
 Jestliže hráč neni při nákupu karty schopen zaplatit/umístit figurku (např. u prestižních budov, asistentů, atd.), není možné tuto kartu koupit.

B. Změny a doplnění pravidel 

C. Vaše otázky ke hře

 

Pokud budete mít jakékoli další dotazy, pište je prosím na fórum.