Hadara

Hadara

Autor Benjamin Schwer
Grafika
Dominik Mayer
Vydavatel (rok) Hans in Glück, české vydání Mindok (2019)
Počet hráčů 2–5
Délka 45–60 minut
Žánr a mechanika Rozvoj civilizace; Draftování karet, sbírání sad
Lokalizace hry Plně lokalizovaná verze
Garant pravidel 4P Honza Prokop 

 

Pravidla pro Čtyřpohár

 

A. Výklady nejasných pravidel

Fialové karty: Viz prosím pravidla na straně 12 nahoře: "Efekty fialových karet můžete využívat ihned, jakmile si danou kartu pořídíte. Jakmile kartu odhodíte, efekt využívat dále nemůžete." U některých popisů efektů je na stejné stránce zdůrazněno, že po ztrátě karty se snižuje příslušná úroveň. To se týká také karty, která zvyšuje příjem ve žluté/červené/modré/zelené za žluté/červené/modré/zelené karty, při ztrátě karty je nutné odpočítat příslušný příjem za počet karet dané barvy.
K tomu ještě následující poznámka: Příjem na jednotlivých stupnicích je kdykoliv dopočitatelný, což je pro turnaj určitě dobře.

Fialová karta, která umožňuje postavit dvě sochy a dvě kolonie najednou: Rozhodli jsme se povolit možnost prvním vytesáním zvýšit kulturu tak, aby byl nárok na vytesání další sochy. Analogicky lze toto pravidlo použít také u kolonií (čistě teoreticky....).

B. Změny a doplnění pravidel

Rozlosování: Centrálně budeme losovat startovací kartu, která nehraje, zbylé karty jsou přiděleny podle turnajového pořadí. (Příklad: pokud je jako nehrající vylosována např. karta č. 2, pak začínající hráč má jedničku, druhý trojku, třetí čtyřku a čtvrtý pětku.) Všechno ostatní se losuje u každého stolu zvlášť.

C. Vaše otázky ke hře

 

Pokud budete mít jakékoli další dotazy, pište je prosím na fórum.